Main
 Novinky
 Autor
 Informace
 Popis částí SA
 Charakteristika SA
 První dojmy
 Města
 Dopr. prostředky
 Zbraně
 Příbeh
 Rádia
 Mise
 Gangy
 Návod
 Postavy
 Cheaty
 PC Cheaty (nově)
 Oblečení
 Tetování
 Tipy & triky
 Problems
 Registrace 
 Guestbook
 Forum
 Chat (new)
 Ankety
 Links
 Mapy
 Screenshots
 PC Screenshots
 Wallpapers
 Fonty
 Videa
 Radia
 Ostatní
 Mody
 Liberty City
 Divní lidé

  
Top list

Nevahejte a navstivte!

Základní údaje
První věcí, kterou můžete provozovat, je řízení kola. Když chcete jet, stačí držet tlačítko, jestli chcete sprintovat a jet rychleji, musíte tlačítko mačkat. Jak dlouho můžete sprintovat záleží na vaší stamině. Čím více staminy, tím déle sprint. Pak také můžete dělat s kolem Bunny hop (výška výskoku záleží na cycling skillu), manuál a nose whelie. A na výběr máte BMX, obyčejný kolo a horský kolo s přehazovačkou, kterou nemůžete ovládat, převody se regulují automaticky.

Dále se seznámíte s jídlem. Musíte jíst, aby jste měli energii a neztráceli sílu. Na výběr máte obchody s hamburgrama, pizzou, kuřetem a ještě s něčím. V každém obchodě jsou na výběr 4 druhy jídla - menší (2$), střední (5$), velký (10$) a salát (5$). Když sníte asi tak šestkrát po sobě jedno jídlo, Carl se pozvrací a už to jídlo nebude chtít (v ten konkrétní moment). Když nebudete jíst, ztratíte sílu, budete vychrtlí a moc nevydržíte. Takže budete muset začít jíst. Když ale budete jíst moc tučná jídla, Carl ztloustne. Pak to jenom zlepší tělocvična.

Potom přijdou na řadu vlasy. Na výběr je docela dost druhů (Elvis, Afro, pankáč, pletený copy, atd. + rúzné druhy vousů), ale záleží na tom, v kterém městě se nacházíte. V Los Santos např. nenajdete některé účesy, které jsou v Las Venturas. Jinak ceny se pohybují od 50$ až po 1000$.

Po vlasech přijde na řadu tetování. Můžete si potetovat ruce, záda a hruď. Na výběr je docela dost druhů, ale opět záleží na tom, ve kterém městě se nacházíte...

A po vlasech a tetování zbývá jen už oblečení. Je zde celkem 6 obchodů, které se otevírají postupně. Můžete si koupit například trička, mikiny, tílka, košile, saka, kalhoty, kraťasy, tříčtvrťáky, džíny, boxerky, sandále, tenisky, kovbojský boty, boty z hadí kůže, čepice, kukly, šátky, brýle, náhrdelníky či talismany a hodinky. Vše, co si pak koupíte, se objeví ve vaší šatně, která je v každém domě, který vlastníte.

Poté může Carl plavat - normálně prsa nebo rychlejší kraul. Jak dlouho může plavat kraulem záleží na stamině. Pak se taky může potápět a čas, který můžete pod vodou strávit, záleží jen na vás, jak často se budete potápět. Stamina to neovlivní.

S plaváním jsou zde také nové pohyby, a to přeskakování přes zídky, zavěšení se za římsu a následné vylezení. Takto se můžete dostat na střechy domů, na těžko přístupná místa. Potom ještě také pohyb, když jste skrčení. Můžete také dělat kotouly do strany.

Další věcí, s kterou se seznámíte, je flirtování, či chození s děvčaty. První holku si 'najdete' v jedné misi. Pak ji musíte někam zvát (bary, restaurace, pizzérie, atd.), aby se vám zvyšovalo 'Progress with ', což je něco jako láska. Momentálně mě první holka s jménem Denisa trošku nemá ráda (Progress na nule ;)


Sbírání předmětů
Místo balíčků z LC a VC zde naleznete stylové sprejování tagů, které jsou ale pouze v Los Santos. Ovšem nebojte se, jejich opět 100. Ale není zase tak těžký je najít. Dostanete za ně do rodného domu AK-47, molotov, upilovanou brokárnu a Tec-9.

Potom jsou zde objekty (kruhy s foťákem uprostřed. Jdou vidět pouze přes optiku foťáku nebo od půlnoci do pěti ráno svítí), které musíte vyfotit v San Fierru. Objektů je 50 a když je nasbíráte, dostanete k benzince (kterou dostanete po příchodu do San Fierra) chromovanou brokárnu, sniperku, micro uzi a granáty.

V Las Venturas musíte prozměnu najít Horseshoes (koňské podkovy), je jich také 50 a dostanete za ně k Four Dragon Casinu M4, MP5, Spaz 12 a plastickou trhavinu.

A ještě je tu bonusovka, v podobě mušlí. A kde najdete mušle? Pod vodou. Musíte najít 50 mušlí, které se nachází někde ve vodách San Andreas. A některé jsou i ve městech v 'jezírcích'. Když je nasbíráte všechny, zvýší se vám Lung Capacity, sex appeal a do Torenova domu (první dům který dostanete po příchodu do Las Vensturas) dostanete raketomet, RPG, plamenomet a minigun.


Dopravní prostředky a vše kolem nich

Auta
V SA je mnohem víc druhů automobilů, než ve VC, a jsou tu i novinky v podobě :
- kamionu, ke kterému můžete připojit přívěs (ale jen cisternový přívěs, jiné nejdou), který se chová velice realisticky
- kombajnu, který se sice neovládá moc dobře, zato zábava s ním, hlavně sekání lidí (dokonce vyhazuje i balíky s masem a kostmi), je velice návyková
- traktoru, který je úplně na nic, jen na okrasu. Vyzkoušíte si ho jen jednou, protože pak vás zklame jeho mizerně malá rychlost, takže s ním nejdou dělat nějaký hovadiny
- monster trucku, který je úplně boží! Přejíždí auta (ale musí se to umět), po stisknutí 'ruční brzdy' se aktivují všechny kola trucku, takže zatáčí i zadní kola
- buldozeru, který je 'docela' zábavný. Sice v klidu odtlačí auto a umí zvedat radlicu, ale jinak jen na občasné svezení
- míchačky, u které platí to samé co u Dozeru. Ale beton použít nejde (pouze v misi)
- sekačky, což je taky hovadina na jedno dvě svezení. A ani neseká...
- vysokozdvyžného vozíku, který využijte v misi a pak už moc ne. Můžete s ním sice něco zvednout, ale na vidlících se to neudrží, což trošku zamrzí
- motokáry, která se ovládá divně, ale je s ní sranda. Někdy i velká sranda
Jsou zde také nové typy aut, ale jsou to většinou jen normální cestovní nebo sportovní auta. A ještě některý auta, na který sem ještě nenarazil nebo si na ně nevzpomněl ;)
A CJ řídí některý auta pouze jednou rukou, druhou má na řadící páce, a některý řídí obouma rukama (sportovnější).
UPDATE - kromě toho že CJ řídí některá auta jednou rukou, tak když si vybíráte rádiové stanice, jde vidět, jak je CJ ladí!

Motorky
Je zde asi celkem 8 druhů motorek, ale některým například chybí čelní sklo, takže vypadají jinak, ale název je stejný. A ty druhy motorek - úplně jinej Freeway než ve VC, trochu jiný PCJ-600, Sanchez, BF-400 (něco na způsob PCJ), velice rychlá motorka s božím zvukem, závodní speciál, Wayrider (cestovní motorka), Pizza boy a Faggio.

Letadla
Druhů, oproti VC je zde opravdu hodně - dodo, skimmer, Mustang (bojová stíhačka z 2.světové války), akrobatické letadlo, dopravní letadla, buď tryskový nebo motorový, a bonus - herier. Akorát se s ním blbě lítá. Jinak u některých letadel můžete zatáhnout podvozek a největší změnou je, že s nimi musíte létat opravdu opatrně, protože když do něčeho narazíte, letadlo začne hořet. A ještě je tu jedna věcička, která sice není letadlo, ale dá se s tím létat. Tou věcí je Jet Pack, který ukradnete z Oblasti 69. Když máte Jet Pack, můžete střílet na kohokoliv, na cokoliv, ale pouze s Uzi nebo SMG.

Vrtulníky
Jsou zde pouze dva nový druhy, a to vojenský vrtulník (na způsob Mi-17) a dopravní vrtulník. Zbytek je stejný jako z VC.

Lodě
Žádná velká změna oproti VC, zatím jsem nenašel nějaký nový druh lodě, kromě teda vznášedla. Po vodě klouže stejně jako po zemi a když si dobře najedete na nějaký skokánek, můžete plachtit vzduchem hodně daleko.

Vlaky
Dá se do nich nastoupit v zastávkách (na přiložený mapě jsou zakreslený) a ukrást se nedají. Akorát z něj můžete vyskočit... (Update: tak ukrást vlaky se přece jen dají, akorát musíte ukrást lokomotivu a ne vagón jako já ;) A když pojedete moc rychle, tak vlak vykolejí... :)

Tuning - Update úvodu až po vinyly
V celém San Andreas jsou tři typy dílen - Transfeder, který je ve všech třech městech a jdou tam vytunit skoro všechny ostatní auta, které nejdou v dvou dalších. Jsou to : dílna pro 'Low-ridery' v Los Santos - Loco Low Co. (jestli je nějaký auto Low-rider zjistíte pouze tak, že s ním zkusíte zajet do té garáže. Low-rider je určitě - Savanna, Blade, Slamvan, Tornado, Voodoo) a pak dílna v San Fierru Wheel Arch Angel's (můžete tam zajet se všemi auta z Wangova autosalonu + ještě např. Flash, Jester a některé další). Některá auta nejdou vytunit vůbec, takže bacha na to! A u každého auta jde vytunit jen něco. Jinak co můžete vůbec vytunit - barvu (víc jak 50 druhů), vinyly (jen u některých aut a u těch, u kterých to jde, máte na výběr 3 různý motivy ke každýmu autu + UPDATE - koupíte si vinyl, pak dáte položku Colors a můžete si vybrat odstín vybraného vinylu, takže možné kombinace vizuálního vzhledu jsou opravdu velké!), střechu (jen u některých kabrioletů, buď z vinylu nebo jenom bágl za zadníma sedadlama), nasávací otvory na střeše (jeden středový nebo 2 od sebe), kapota (normální nebo s nasávacím otvorem), mřížky na kapotě ala Viper GTS (obdelníkové nebo oválné), křídlo (u každého auta jiný, celkově asi 7 druhů), přední a zadní spoilery (2 druhy), side kirts (prostě spoilery na bocích, taky dva druhy), výfuky (celkově asi 6 druhů), přední světla (zatím pouze u Stalionu, jsou to přídavný světla, nemění původní), hydraulika (auto klesne a pak si můžete hrát jako s Voodoo z VC), basy (zlepší zvuk, ale ne, že by jste to slyšeli), no a nakonec nitro (zrychlí auto, při používání se obraz rozmaže. Je na výběr 2x, 5x a 10x nitro. Násobky znamenají, jak dlouho vydrží).


Race tournaments
Závody podobné těm z VC, celkově jsou v SA 4 tournamenty (LS - 1, SF - 1, LV - 2) a každý má 5-6 závodů. Závodí se buď proti protivníkům s motorkami nebo autami (máte je předem určený) nebo jsou zde checkpointy, kterými musíte proletět vrtulníkem nebo letadlem.

Školy
Ve školách se naučíte provádět různé triky a typy jízdy. Je zde automobilová škola (z triků např. jízda po dvou kolech, vývrtka ve vzduchu, jízda s prasklými pneumatikami, PIT manévr atd.), motorkářská škola (jízda po zadním kole, jízda po předním kole, skok atd.), lodní škola (jízda mezi bójkami, skok se vznášedlem atd.) a letecká škola (start, přistání, kroužení, loping, vývrtka, ničení cílů z Huntera atd.) Každý trik musíte udělat minimálně na 70%, abyste mohli dělat další. Kdykoliv si pak můžete znovu uajít do školy a svoje triky vypilovat k dokonalosti. S každým novým trikem se vám zvýší skill na daný dopravní prostředek.

Letiště
Na přistávací plochu se legálně dostanete, až dokončíte leteckou školu. Ale než ji dokončíte, je zde spousta způsobů jak se tam dostat nelegálně, ale na to již přijdete sami. Pokud nechcete sami řídit letadlo, ale chcete se jen dostat z jednoho letiště na druhý, stačí si zajít k terminálu, koupit letenku za 500$ a letíte tam. Vše vidíte formou animace, kterou můžete odkliknout. Když ji ale neodkliknete, můžete za letu vyskočit z letadla a s padákem (který budete mít automaticky když vyskočíte z letadla) doplachtit až dolů.

'Garáže'
Jsou zde 'garáže' z LC a VC, akorát že teď přivezete auto do přístavu, musíte nastoupit do jeřábu a to auto hezky přendat na loď. Co všechno si musíme dělat sami... U těch garáží si také můžete koupit určité auto, ale jen v určitý herní den (ve hře plynou normální dny - pondělí, úterý, ... ). Pokud chcete např. Monster Truck, musíte si ho koupit ve čtvrtek za 32 000$ (pokud jako já nevíte, kde se normálně nachází).


Ostatní věci

Skilly
Skilly jsou novinka v tomto díle, tudíž to musíte patřičně využít. Skilly jsou zde úplně na vše : na zbraně (na každý typ), auta, motorky, kola, lodě, letadla, stamina (něco jako výdrž. Čím vyšší, tím déle budete sprintovat/kraulovat/sprintovat s kolem. Vaši výdrž si vyzkoušíte v 'Trojboji' (plavání, jízda na kole, běh), který se nachází na pláži v Los Santos), muscle (svaly), fat (jak jste tlustí) a sex appeal (jak na vás letí holky). Všechny skilly si můžete zvyšovat, ale když je po čase nebudete vůbec trénovat, budou ubývat (asi neplatí u dopravních prostředků).

Tělocvičny
V tělocvičně si buď zvyšujete staminu a svaly, nebo se učíte nové chvaty. Na staminu je tu rotoped a běžící pás (stačí mačkat tlačítko), na svaly jsou tu činky nebo vzpírací činka (musíte mačkat dvě tlačítka). Na staminu a svaly máte omezený počet 'cviků', protože jinak byste se mohli hned udělat Rambem. Například když 34x zvednete nejtěžší vzpírací činku, tak pak ten den již nemůžete nic vzpírat (ani činky) a nemůžete ani zlepšovat staminu (pouze když budete sprintovat venku mimo tělocvičnu). Chvaty - v LS je to něco jako lehký box, v SF kung-gu a v LV těžký box (nejúčinější). Než se ale nové chvaty naučíte, musíte porazit svého mistra. Když do něho budete furt mlátit a on se nezmůže na protiútok, máte vyhráno. Když se naučíte např. kung-fu, chvaty z LS 'zapomenete', takže kombinace kung-fu a boxu se nekonají. Takže když se vám líbí styl z Los Santos než Las Venturas, tak stačí zajít do tělocvičny v LS, znovu porazit mistra, a chvaty z LV 'zapomenete'.

Loupeže
Takhle si můžete přividělat pár dolarů. Potřebujete k tomu černý Boxville a hodí se i nějaká tichá zbraň (s tlumičem, nůž). V náklaďáku zapnete R3 mise a už si můžete hledat svoji oběť (dům se žlutým kuželem přede dveřmi). Loupit můžete od 20:00 až do 6:00. Našli jste si dům, vejdete dovnitř a tady už musíte potichu, jinak vzbudíte majitele a do 10 sekund po vás půjdou policajti, jestli nezmiznete z domu. Vzít můžete skoro cokoliv, pak to odnesete do náklaďáku a když tak se vrátíte pro další věci. S nákladákem pak zajedete do garáže překupníka a dostanete určíté prachy...

Zbraně
Každá má svoje hodnocení, při hodnocení Hitman s ní střílíte nejlépe, v případě že to hodnocení máte u Uzi, máte Uzi v obou rukách. Hodnocení si zvyšujete buď ve střelnici nebo střelbou do živých cílů. Na výběr máte : tágo, lopatu, katanu, golfovou hůl, bejsbolku, květinu, policejní obušek, berretu, tlumenou berretu, desert eagle, tec 9, micro smg, mp5, brokovnici, upilovanou brokovnici, spaz, m4, ak-47, raketomet, rpg, plamenomet, minigun, sniperky, granáty, plastický trhaviny, slzáky a mnoho dalších zbraní. A také padák, který najdete na různých, hodně vysokých místech. Pokud máte padák, můžete ovládat Carla při volném pádu. Pak stačí otevřít padák a plachtit dolů.

Ammu-nation
Lidový obchod se zbraněmi. Koupíte si tady skoro všechny zbraně (pokud je máte zpřístupněný - stačí, když se objeví v nějaký misi a už bude v Ammu-nationu). Prodavač je sice magor, ale hlavně že prodává. Jinak téměř v každém Ammu-nationu je i střelnice, kdy si můžete zlepšit své schopnosti se zbraněmi. Je tu challenge s pistolí, uzi, brokárnou a ak-47. Každá challenge má 3 kola. Pokud třeba zvořete 1. kolo u ak-47, musíte začít úplně od znova s pistolí.

Války gangů
Řiďte se heslem - vyprovokovat válku v určité oblasti (zabití 3-5 členů nepřátelského gangu v daném teritoriu), přežít první útok, pžežít druhý útok a někdy i třetí útok. A hele - území je vaše. A navíc vám přibývají peníze u rodného domu. Sem tam se objeví, že vaše území bylo napadeno, ale nikam nespěchejte, nepřátelé tam na vás čekají (je jich kolem 8). Stačí je zabít a je po problémech. Bohužel, války gangů se otevřou asi tak po 30-ti misích, o pár misí později se zvrtne příběh a války už dělat nepůjdou. Půjdou znovu dělat až po návratu do Los Santos z Las Venturas, tudíž se nevyplatí, hned jak se vám ty války gangů poprvé zpřístupní, vykosit všechny nepřátelský území, protože po návratu budete muset začít úplně od znova.

Mini hry
SA je celé prolezlé mini hrami, stačí je jen najít. Třeba : kulečník (kdekoliv je kulečníkový stůl s človíčkem postávajícím u toho stolu, např. bar Green Bottle), basketbal (např. vedle Sweetovýho domu), automaty s hrama (skoro všude, různý typy her), sázení na dostihy (např. pod dálniční křižovatkou) a casino (poker - buď automat nebo naživo, ruleta, Blackjack, Kolo štěstí, výherní automat) + ještě kopa dalších mini her, stačí je jen najít. Pak tu jsou ještě mini hry, které se vám zpřístupní až po nějaké misi, např. ' Trucking ', kde máte za úkol dovést kamion s přívěsem na určité místo. Někdy vás tlačí čas, jindy po vás jdou poldové nebo nesmíte nabourat. Pak tu je ještě práce v kamenolomu, kde musíte např. shazovat kameny buldozerem dolů.

Zajímavosti
-naleznete tu sk8park s U-rampu a 'bazénem'; Oblast 69, odkud ukradnete Jet Pack za 60 000 000$
-hódně vysokou budovu v LS, kde se nalézá padák
-na Mt.Chiliad se jede se Sanchezem minimálně 3 minuty a u parkoviště s karavanama (jak se tam dostali?) se taktéž nachází padák
-tři různý stadiony, ve kterých se disciplíny nestřídají jako ve VC
-farmy a pole, ze kterých se v hnusných dnech vypařuje pára, takže je dost blbě vidět do dálky
-v Las Venturas je draho oproti Los Santos a San Fierru, dražší jsou ceny v Ammu-nationu, ve obchodech s oblečením, s tetováním, v holičství, prostě všude
-pokud máte otevřený pouze Los Santos, můžete se podívat i do dalších měst, třeba tam doplavat. Ale jakmile se dotknete břehu, naskočí vám 4 nebo 5 hvězdiček a je těžký přežít. A ani Pay'n'Spary nepomůže. A pokud budete mít štěstí a najdete v čas vrtulník nebo letadlo a podaří se vám vzlétnout, půjde po vás vojenská stíhačka, která po vás střílí rakety. 2-3 rakety a radši z letadla/vrtulníku vyskočte, protože to bouchne ;)
-v rádiích občas zaslechnete známé charaktery, např Big Smoke, který říká, abyste si zapamatovali jeho jméno, nebo OG Loc, kterej má dost divnej rap...


  
 Nick: 
 Pass: 
 Auto-login 
 Registrace 
 Lost pass

  

  

  


http://www.mojesanandreas.kvalitne.cz

http://swars.wz.cz

http://mody.cz

http://www.xgamex.wz.cz

http://www.downloady.bluehost.cz

http://lordgames.wz.cz

http://www.degreet.aktualne.cz/

http://hitlist.wz.cz

http://www.c65.ic.cz/C65banner.gif

http://hockeyarena.net

http://game-i.ic.cz

http://www.sa-multiplayer.wbs.cz/

Optimalizovano pro rozliseni: 1024*768, posledni aktualizace: 1-07-2005 14:20:21
Zde můžete cokoli stahovat a dále šířit.
Nahoru